Ubjedljive pobjede Chelseaja i Aston Ville, Newcastle bolji od Brightona

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su danas na gostujućem terenu Burnley sa 4:0, u utakmici 28. kola Premiershipa.

Chelsea je poveo u 47. minutu golom Reecea Jamesa, a zatim je dvostruki strijelac bio Kai Havertz, koji je postigao golove u 52. i 55. minutu. Konačan rezultat postavio je Kristijan Pulišić pogotkom u 55. minutu.

Chelsea ima 15 pobjeda i treći je na tabeli sa 53 boda. Burnley je pretrpio 11. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 21 bodom.

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su na domaćem terenu Southampton sa 4:0. Domaći su poveli golom Ollieja Watkinsa u devetom minutu, a prednost je udvostručio Douglas Luiz u 44. Treći gol postigao je Coutinho u 52. minutu, a dva minuta kasnije strijelac je bio Danny Ings.

Birminghamska ekipa je 11. na tabeli sa 33 boda, a Southampton ima dva boda više na devetom mjestu.

Fudbaleri Newcastlea pobijedili su na svom terenu Brighton sa 2:1. Crno-bijeli su postigli dva gola u razmaku od dva minuta, prvo je strijelac bio Ryan Fraser u 12. a zatim je u 14. minutu mrežu zatresao Fabijan Schar, na dodavanje Frasera. Konačan rezultat postavio je Lewis Dunk u 55. minutu.

Poslije druge uzastopne pobjede, ukupno šeste u ligi, Newcastle zauzima 14. mjesto na tabeli sa 28 bodova. Brighton je pretrpio četvrti uzastopni poraz, ukupno osmi u ligi i 13. je na tabeli sa 33 boda.

U ostalim utakmicama Brentford je na gostovanju pobijedio Norwich sa 3:1, a Crystal Palace je kao gost bio bolji od Wolverhamptona sa 2:0.

Ranije danas Leicester je pobijedio Leeds sa 1:0, a kasnije igraju Liverpool - West Ham.