Ubjedljiva pobjeda Sarajeva nad Veležom
(Izvor: Fena/Amer Kajmović)

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Veleža sa 4:0, u derbi susretu 10. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je ostvarilo šestu pobjedu zahvaljujući kojoj se vratio na drugu poziciju na tabeli sa dva boda prednosti nad Borcem koji ima utakmicu manje i bodom manje od lidera Zrinjskog.

Prvi pola sata igre nije bilo prilika, ali su viđena dva crvena kartona. Prvo je Kyermeh morao u svlačionicu nakon neopreznog starta nad Mlinarićem i to nakon intervencije VAR-a, a samo šest minuta kasnije, ponovo na intervenciju VAR-a, crveni karton dobio je i igrač Veleža Oreč zbog udaranja Solde bez lopte.

Nakon što su snage izjednačene Sarajevo je ekspresno došlo do dva gola prednosti za svega četiri minute. U 32. minuti Guliashvili je dobio loptu na ivici šesnaesetrca i ubacio u sredinu gdje se našao Turkeš i pogodio za 1:0, da bi u 36. minuti Jović pogodio glavom nakon centaršuta Đorđevića.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Velež je uspio zatresti mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Gosti iz Mostara krenuli su ofanzivno u drugom poluvremenu, a veliku priliku imali su u 47. minuti preko Mlinarića koji je dobro šutirao sa desetak metara, ali je golman Sarajeva Rogić uspio odbraniti.

Sarajevo je uzvratilo u 53. minuti kada najbolji strijelac tog tima Guliashvili dolazi do lopte na deset metara od gola i rezantnim udarcem pogađa za 3:0.

Konačan rezultat 4:0 postavio je Lulić u 89. minuti, a drugu asistenciju upisao je Guliashvili.

U prvoj utakmici ovog kola u petak je Široki slavio na gostovanju protiv Posušja sa 2:1, dok je danas u derbiju začelja Gošk savladao Slobodu sa 2:0 i upisao prvi trijumf u sezoni.

U nedjelju su na rasporedu susreti Radnik - Sloga (15.00) i Borac - Željezničar (19.45), dok kolo zatvaraju Zrinjski i Igman susretiom u ponedjeljak u 18 sati.