Ubjedljiva pobjeda Borca nad Tuzla Cityjem

Fudbaleri Borca iz Banja Luke u utakmici 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine s ubjedljivih 6:2 savladali su Tuzla City na stadionu Tušanj.

Prvi su se radovali domaći igrači u 14. minuti kada je Alen Mašović realizirao kontranapad za vodstvo 1:0. No, slavlje nije dugo trajalo jer je već u narednom napadu Jakov Blagajić izjednačio na 1:1.

Preokret je ubilježen u 28. minuti kada je Blagajić uposlio Srđana Grahovca koji je pogodio za 1:2.

U finišu prvog dijela postignuta su još dva gola. Oba u mreži Tuzla Cityja. Prvo je u 44. minuti pogodio David Vuković, a potom u 45. i Jovo Lukić.

U nastavku Tuzla City je pokušao da stigne do rezultatskog priključka. To im je uspjelo u 67. minuti kada je iz kontranapada pogodio Ajdin Nukić.

Borac je uspio iskontrolisati utakmicu, ali u finišu postići još dva gola. U 87. minuti je pogodio Damir Hrelja, a u 89. Nikola Pejović za konačnih 2:6.

Borac je prvi sa 75 bodova, a Tuzla City na jedanaestoj poziciji sa 27 bodova.