U sudaru u provinciji Pendžab poginulo 18 ljudi

U sudaru u provinciji Pendžab poginulo 18 ljudi

Autobus u Pakistanu se zapalio nakon što je udario u kombi parkiran na ivici međugradskog auto-puta u istočnoj provinciji Pendžab, pri čemu je poginulo najmanje 18 ljudi, a 13 je povrijeđeno, rekli su policija i zvaničnici.

Nesreća se dogodila rano jutros u blizini mjesta Pindi Batijan, gdje je autobus za Islamabad udario u kombi parkiran na autoputu Lahore-Islamabad, rekao je policijski zvaničnik Fahad Ahmed.

On je dodao da su u kombiju bile bačve sa gorivom, što je izazvalo požar,koji je zahvatio autobus.

U autobusu je bilo više od 40 putnika, rekao je Ahmed. Oni koji su spašeni su zadobili teške opekotine, a nekoliko ljudi je u kritičnom stanju. Ostali putnici su lakše povrijeđeni zadobivši opekotine nakon bježanja kroz prozore.

Vozači oba vozila su poginuli, saopštila je policija.

Takve nesreće se često dešavaju na pakistanskim auto-putevima, gdje se bezbjednosni standardi često ignorišu i krše saobraćajni propisi. Umorni vozači, takođe, zaspu za volanom tokom dugih vožnji, navodi AP.

federalna.ba/Srna

Pakistan