U polufinale se plasirali Manchester City i Real Madrid
(Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Fudbaleri Mancester Cityja plasirali su se u polufinale Lige prvaka, pošto su u revanšu na gostovanju pobijedili ekipu Borussije Dortmund sa 2:1. U drugom susretu večeri, Liverpool i Real Madrid su odigrali neriješeno 0:0, ali je tim iz Madrida prošao u polufinale poslije pobjede od 3:1 u prvoj utakmici.

Susret između Borussije Dortmund i Manchester Cityja odigran je na stadionu ”Signal Iduna Park”, u Dortmundu.

Jude Bellingham je poveo za Borussiju Dortmund u 15. minuti.

Strijelci za Manchester City bili su Riyad Mahrez u 55. minuti i Phil Foden u 75. minuti.

Utakmica je završena rezultatom 1:2.

U prethodnom susretu slavio je Manchester City s 2:1.

Manchester City u polufinalu igrat će protiv PSG-a. Sinoćnji susret između PSG-a i Bayerna iz Minhena završen je rezlutatom 0:1, ali to nije bilo dovoljno Bavarcima za prolaz dalje, jer je PSG slavio u ranijem susretu s 3:2.

Utakmica između Liverpoola i Real Madrida odigrana je na stadionu ”Anfield” u Liverpoolu i završena je rezultatom 0:0.

U prethodnom susretu Real Madrid je slavio s 3:1.

Real Madrid u polufinalu igrat će protiv Chelseaja, koji je sinoć poražen od Porta (0:1), ali je u prethodnom susretu slavio s 2:0.