U Afganistanu ubijen Reutersov novinar i dobitnik Pulitzerove nagrade, Danish Siddiqui
Reutersov novinar Danish Siddiqui ubijen je danas dok je izvještavao o sukobima afganistanskih snaga i talibanskih boraca nedaleko od graničnog prelaza sa Pakistanom, rekao je jedan afganistanski komandant.
Specijalne afganistanske snage borile su se za preuzimanje kontrole nad područjem glavne pijace u oblasti Spin Boldak u trenutku kada su poginuli novinar i jedan afganistanski oficir u talibanskoj unakrsnoj vatri, rekli su zvaničnici.
Siddiqui je kao novinar bio priključen afganistanskim specijalnim snagama u južnoj provinciji Kandahar i izvještavao je o okršajima afganistanskih komandosa i talibanskih boraca.
Predsjednik Reutersa Michael Friedenberg i glavna i odgovorna urednica Alessandra Galloni saopštili su da agencija pokušava da dođe do dodatnih informacija i da sarađuje sa vlastima u ovom regionu.
"Danish je bio izuzetan novinar, posvećeni suprug i otac i omiljeni kolega. U mislima smo sa njegovom porodicom u ovom užasnom trenutku", navodi se u saopštenju.
federalna.ba/Srna