Tuzla s igračem manje izvukla bod u Posušju
(Izvor: Fena/Filip Kožul)

U 16. kolu m:tel Premijer lige BiH na stadionu Mokri dolac Posušje i Tuzla City odigrali su neodlučeno 1:1, iako su domaćini više od polovice utakmice imali brojčanu prednost na terenu.

Najveću priliku u prvom poluvremenu Posušaci su imali u 37. minuti kada Luka Lučić nije uspio realizirati kazneni udarac.

Šest minuta kasnije Jasmin Čeliković je isključena, a domaći su do vodstva došli u 64. minuti iz novog kaznenog udarca. Ovoga puta precizan je bio Josip Serdarušić.

Ipak, Posušje nije uspjelo doći do svoje treće prvenstvene pobjede, jer je u 82. minuti za konačnih 1:1 u 82. minuti pogodio Petar Mišić.

Trener domaćih Stipe Balajić nakon utakmice kazao je kako nije nezadovoljan bodom:

- Gledali smo čvrstu utakmicu u kojoj smo mi imali nešto više prilika od Tuzla Citya. Utakmicu je trebalo privesti mirno kraju, ali nismo uspjeli zbog pogreške u obrani. Čestitam gostima na osvojenom bodu, ali mislim da smo mi bili bliže pobjedi u ovoj utakmici.

Trener Tuzla Cityja Husref Musemić pohvalio je svoje igrače na borbenosti i činjenici da su u situaciji s igračem manje uspjeli izbjeći poraz.

- Nije bilo grubosti i ovo je bila jedna korektna utakmica, a posebno bih zbog toga pohvalio domaćina Posušje. Ja čestitam mojim igračima na trudu i zalaganju i ovaj bod je za nas jako vrijedan - kazao je Musemić.

U drugoj današnjoj utakmici Rudar i Željezničar u Prijedoru odigrali su 2:2, a kolo će večeras zaključiti Sloboda i Velež.

Na ljestvici je prvi Zrinjski s 39 bodova, slijede Tuzla City (32), Sarajevo (25), Borac (23), Široki Brijeg (23)… Posušje je predzadnje s 12 bodova, dva više od Radnika koji je na samom začelju.