videoprilog Benjamina Pecara (Dnevnik 2 - Sport) (Izvor: FK Tuzla City)

Tuzla City savladao Borac, Široki Zrinjski, a Velež Mladost

U zadnjem jesenjem meču fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Borac sa 2:0 golovima Badjija i Crnkića.

Trener Nermin Bašić krenuo je ispred Fejzića sa Nukićem, Morrisom, Kostićem i Rugaševićem odzada, u vezi su startali Karjašević, Maksimović i Dzafić, a u napadu Badji, Crnkić i Ubiparip.

Plavi su od prvog do zadnjeg minuta kontrolirali igru, a da nije bilo raspoloženog Pavlovića, Banjalučani su mogli doživjeti katastrofu. Tuzla City je prvo zaprijetio preko Ubiparipa u 5. minuti ali Pavlović brani. Zatim u 31. minuti Džafić šutira sa 18 metara, ali golman je na mjestu.

Tri minuta kasnije Nukić je imao sjajnu priliku ali opet nema gola. Ipak, Tuzlaci su poveli u 39. minuti kada je Crnkić šutirao sa 16 metara, Pavlović odbija do Badjija koji iskosa natrčava na loptu i pogađa za vodstvo.

Prvu šansu u drugom dijelu susreta je imao Maksimović u 48. minuti, a zatim Badji u 55. minuti izlazi sam na golmana Borca, koji brani udarac napadača. Pavlović brani i Džafiću u 59. minuti. Četiri minuta kasnije Rugašević odigrava povratnu za Ubiparipa koji sa pet metara pogađa prečku.

U 73. minuti Badji prijeti glavom ali golman je na opet na mjestu. Potom su prilike imali Crnkić i Ubiparip ali nema gola.

Zadnjih desetak minuta Bašić uvodi Nikolića, Đerića, Ramića i Džaferovića.

U 84. minuti Crnkić pogađa stativu, sto je bio uvod u drugi gol. I kada se čekao kraj sijevnula je kontra. Crnkić je prihvatio loptu na svojoj polovici, pobjegao odbrani Borca te rutinski pogodio za konačnih 2:0.

Ovaj put Pavlović nije mogao ništa. Borac na kraju može biti sretan što nije poražen i sa većom razlikom, a s druge strane bila je ovo najbolja ovosezonska partija Tuzlaka, saopćeno je iz FK Tuzla City.

U derbiju 19. kola Premijer lige BiH NK Široki Brijeg na Pecari je pobijedio HŠK Zrinjski rezultatom 2:1.

Široki je poveo golom Dine Ćorića u 18. minuti iz jedanaesterca, a domaći su do kraja poluvremena imali još nekoliko solidnih prilika.

U drugom poluvremenu pritisnuo je Zrinjski i do izjednačenja došao u 77. minuti preko Mašića, kojem je asistirao Biblija.

Široki je do pobjede stigao na samom kraju utakmice preko Viktora Angelova, koji je u 89. minuti pogodio na asistencije Ivana Ikića.

Nakon odigranih 19. kola klubovi idu na zimsku stanku, a Sarajevo će proljeće dočekati na prvom mjestu. Momčad Vinka Marinovića ima 45 bodova, drugi Željezničar 36, a treći Široki 34 boda.