Tsitsipas u finalu Australian Opena
(Izvor: EPA-EFE/FAZRY ISMAIL)

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas plasirao se danas u finale Otvorenog prvenstva Australije u Melbournu, pošto je pobijedio 20. tenisera svijeta Rusa Karena Khachanova poslije četiri seta, 7:6, 6:4, 6:7, 6:3.

Četvrti igrač svijeta pobijedio je poslije tri sata i 24 minuta.

Tsitsipas je u prvom setu vodio sa 3:1 i 5:3, ali je ruski teniser uspio da izjednači i dođe do tie-brakea. Grčki igrač je od početka vodio i dobio tie-brake sa 7:2.

U drugom setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do devetog, kada je Tsitsipas napravio brake za 5:4. On je u narednom gemu bez izgubljenog poena osvojio servis gem i stekao dva seta prednosti.

Tsitspas je u trećem gemu trećeg seta oduzeo servis Khachanovu, u 10. gemu servirao je za pobjedu, ali mu je ruski teniser oduzeo servis i izjednačio na 5:5. Khachanov je naredni gem osvojio bez izgubljenog poena, Tsitspas je uzvratio i izborio tie-brake. On je vodio sa 6:4 i imao dvije meč lopte, ali je Khachanov osvojio četiri uzastopna poena i osvojio set sa 8:6.

Grčki teniser je u drugom gemu četvrtog seta oduzeo servis Khachanovu, prednost brakea je sačuvao do kraja i plasirao se u finale. To je prvo finale Tsitsipasa u Melbournu, a ukupno drugo finale grand slam turnira u karijeri. Prethodno je 2021. godine igrao u finalu Roland Garrosa, u kome je izgubio od srbijanskog tenisera Novaka Đokovića poslije pet setova.

Tsitsipas će u finalu igrati protiv pobjednika meča Đokovića i Amerikanca Tommyja Paula. Taj duel na programu je od 9.30 na Rod Laver Areni.