Triple-double i 46 poena Jokića u pobjedi Denvera protiv New Orleansa
(Izvor: EPA-EFE/JASON SZENES)

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas poslije produžetka New Orleans sa 138:130 predvođeni srpskim igračem Nikolom Jokićem koji je postigao 46 poena u 17. triple-double učinku ove sezone u NBA ligi.

Jokić je utakmicu završio sa 46 poena, 12 skokova i 11 asistencija, a imao je i četiri blokade i tri ukradene lopte. On je postigao 30 poena u četvrtoj četvrtini i produžetku. Srbijanski centar je 3,2 sekunde prije kraja regularnog dijela postigao dva poena sa linije za slobodna bacanja i izborio produžetak, a minut i po prije kraja produžetka važnu "trojku" kojom je obezbijedio pobjedu.

Nuggetsi su u prvoj četvrtini imali 21 poen prednosti, New Orelans je do poluvremena uspio da priđe na pet poena zaostatka, "trojkom" Brendona Ingrama sa polovine terena, a na početku treće dionice Pelicansi su prvi put poveli. Denver je u nastavku uspio da uzvrati, uz sedam poena Jokića u produžetku i zabilježi 38. pobjedu u ligi.

Trener Denvera Mike Malone isključen je u završnici treće četvrtine zbog tehničke greške.

"Izvinjavam se ekipi. Moram da kontrolišem emocije. Ne smijem da ih dovodim u ovakvu situaciju, moram da budem bolji. Zbog ovoga se osjećam loše", naveo je on.

Pobjedi Denvera Aron Gordon doprinjeo je sa 28 poena i osam skokova, a Monte Moris sa 18 poena i osam asistencija.

U ekipi iz New Orleansa, koja je prekinula niz od četiri pobjede, najefikasniji je bio Brendon Ingram sa 38 poena, devet asistencija i pet skokova. C. J.  McCollum postigao je 24 poena uz devet asistencija, a Jonas Valanciunas 19 poena uz 14 skokova.

Košarkaši Utaha pobijedili su Oklahomu sa 116:103. Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Bojan Bogdanović sa 35 poena, od kojih je ubacio 11 "trojki", što je novi rekord franšize. Donovan Mitchell postigao je 24 poena uz 10 asistencija, a Jordan Clarkson 20 poena.

U ekipi Oklahome najefikasniji je bio Shai Gilgeous-Alexandar sa 33 poena, osam asistencija, sedam skokova i četiri ukradene lopte. Srbijanski košarkaš Aleksej Pokuševski postigao je 12 poena, uz 11 skokova i četiri asistencije.

Košarkaši Milwaukeeja pobijedili su Phoenix sa 132:122 i ostvarili četvrti uzastopni trijumf. Aktuelne šampione predvodio je Khris Middleton sa 44 poena, osam skokova i pet asistencija. Jrue Holiday dodao je 24 poena, devet asistencija i četiri ukradene lopte, a Giannis Antetokounmpo 19 poena, 13 skokova i šest asistencija.

Phoenix je igrao bez Devina Bukera, Chrisa Paula i Kema Johnsona, a najefikasniji u ekipi bio je Deandre Ayton sa 30 poena uz osam skokova. Cameron Payne dodao je 23 poena i osam asistencija, a Jae Crowder 19 poena i sedam asistencija.

U ostalim utakmicama Washington je pobijedio Indijanu sa 133:123, a Cleveland je pobijedio Toronto sa 104:96 i ostvario drugu pobjedu u posljednjih osam utakmica.

Houston je bio bolji od Memphisa sa 123:112, a New York je pobijedio Los Angeles Clipperse sa 104:96 i prekinuo niz od sedam poraza.