Trijumf Širokog Brijega na Koševu
(Izvor: Fena/Harun Muminović)

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su danas na Koševu ekipu Sarajeva sa 3:1, u susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su čekali na pobjedu u ligi još od 10. kola i na jednom od najtežih gostovanju uspjeli su savladati favorizirano Sarajevo te prvi put nakon deset godina odnijeti tri boda sa Koševa.

S druge strane, Sarajevo je potpuno podbacilo a igrači "bordo" tima za 90 minuta nisu pokazali gotovo ništa, dok su prvi šut uputili u 88. minuti kada su i postigli jedini pogodak.

Domaći su imali terensku inicijativu, ali su njihovi napadi bili bezidejni i uglavnom se završavali nepreciznim udarcima iz daljine.

Nakon prvog poluvremena u kojem gledaoci nisu vidjeli apsolutno ništa, na početku drugog dijela hladan tuš za domaće navijače. Lukić je iskoristio grešku jednog odbrambenog igrača Sarajeva koji mu je praktično dodao loptu u noge te sa 20 metara postigao eurogol. Pet minuta kasnije već je bilo 0:2, a ovaj put stijelac je nakon brzog kontranapada i "mata u tri poteza" bio Kuprešak koji je pobjegao dvojici odbrambenih igrača Sarajeva i zatresao mrežu.

Sarajevo je u nastavku bezuspješno pokušavalo da odigra smislen napad, dok su se gosti dobro branili te iz kontranapada pokušavali da ugroze gol protivnika. To im je i uspjelo u 78. minuti kada Mišić pogađa nakon centaršuta Capana, pored statične odbrane sarajevskog tima. Prethodno su gosti mogli do još jednog pogotka, preko Mamića čiji udarac je odbranio Iliev, koji je u 85. minuti odbranio i "zicer" Capanu.

Dvije minute prije kraja Sarajevo ipak uspijeva doći do počasnog gola preko Mustafića koji pogađa sa 25 metara za konačnih 1:3.

Sarajevo je pretrpjelo šesti poraz u sezoni i ostaje na četvrtom mjestu, dok je Široki Brijeg sada šesti tim na tabeli.