Tri gola Haalanda za pobjedu Manchester Citya
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Manchester Citya pobijedili su danas na svom terenu Wolverhampton sa 3:0, u utakmici 21. kola Premier lige.

Sva tri gola za engleskog šampiona postigao je Erling Haaland, u 40. minutu na asistenciju Kevina De Bruynea, u 49. minutu iz jedanaesterca i u 54. minutu na dodavanje Riyada Mahreza.

To je četvrti hat-trick norveškog napadača ove sezone i 25. gol u Premier ligi.

City sada ima 45 bodova, dva manje, ali i dvije utakmice više od prvoplasiranog Arsenala.

Wolverhampton je pretrpio 11. poraz u ligi i zauzima 17. mjesto na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Bournemouth na 18. mjestu, prvom u zoni ispadanja.

Fudbaleri Leedsa odigrali su neriješeno 0:0 na svom terenu protiv Brentforda. Brentford je deveti put u prvenstvu odigrao neriješeno i osmi je na tabeli sa 30 bodova. Leeds je nastavio niz bez pobjede i sa 18 bodova zauzima 15. mjesto na tabeli.