Trener Seville: Igrači dobro obavili posao
(Izvor: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Trener fudbalera Seville José Luis Mendilibar rekao je da želi da "uživa", uvjeren da je njegova ekipa "dobro obavila posao" osvajanjem titule u Ligi Evropa."Osvojili smo ono po šta smo došli i mislim da je posao dobro obavljen. Nismo igrali dobro u prvom poluvremenu, ali rani gol u drugom poluvremenu nam je dao snage da idemo po pobjedu", rekao je noćas Mendilibar.

Fudbaleri Seville osvojili su noćas sedmu titulu u Ligi Evropa, pošto su u Budimpešti nakon boljeg izvođenja penala pobijedili Romu ukupnim rezultatom 5:2. Roma je povela u 35. minutu preko Paula Dibale, da bi Sevilla u 55. minutu izjednačila autogolom Gianluce Mancinija.

Pošto pobjednika nije bilo ni poslije produžetaka, uslijedili su jedanaesterci. Svi igrači Seville bili su precizni, dok je za Romu jedino pogodio Bryan Cristante.

Mendilibar je mjesto trenera Seville preuzeo prije dva mjeseca, kada se ekipa borila za opstanak u Primeri.

"Od početka sam im govorio da su veoma dobri (igrači). Emocionalno nisu bili dobro i moj posao je bio da to promijenim, na kraju su mi potvrdili da su jako dobri", dodao je 62-godišnji trener.

Sevilla je osvajanjem novog trofeja u Ligi Evropa osigurala učešće u Ligi šampiona naredne sezone.