Treći uzastopni trijumf Oklahome, Dallas bolji od Phoenixa

Košarkaši Oklahome pobijedili su prošle noći na gostovanju ekipu Atlante sa 121:114, i tako upisali treći uzastopni trijumf u NBA ligi. Domaća ekipa je tokom treće četvrtine u nekoliko navrata imala 14 poena prednosti, da bi tu dionicu završili sa plus četiri (88:84).

Oklahoma je zatim zaigrala bolje i u posljednjoj četvrtini serijom 23:8 povela sa 107:98 nešto manje od tri minuta prije kraja. Shai Gilgeous-Alexander je za goste postigao 35 poena, uz šest skokova i pet asistencija, Josh Giddey je dodao 17 poena (12 u posljednjoj dionici), dok je Ousmane Dieng upisao 15 poena.

Dejounte Murray je bio najefikasniji u Atlanti sa 24 poena, double-double učinak je ostvario Trae Young sa 23 poena i 10 asistencija, a u svom drugom meču po povratku na teren poslije povrede srbijanski igrač Bogdan Bogdanović je upisao 17 poena, uz tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Atlanta je na četvrtom mjestu Istočne konferencije sa 13 pobjeda i 11 poraza, dok je Oklahoma 12. na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 11/13.

Dallas je na svom terenu bio bolji od Phoenixa sa 130:111, a do pobjede ih je vodio Luka Dončić sa 33 poena.

Slovenački igrač je za ekipu iz Teksasa zabilježio i osam asistencija i šest skokova. U pobjedi Dallasa 21 poen je dodao Spencer Dinwiddie, a tri manje je postigao Christian Wood, uz devet skokova.

U ekipi Phoenixa Deandre Ayton je postigao 20 poena, uz osam uhvaćenih lopti, a Kameron Payne je zabilježio double-double sa 14 poena i 10 asistencija. Phoenix je ostao na prvom mjestu Zapada sa 16 pobjeda i osam poraza, dok je Dallas deveti sa 12 pobjeda iz 23 utakmice.

Houston je poslije dva produžetka na svom terenu savladao Philadelphiju sa 132:123.

Jalen Green je za domaći tim postigao 27 poena, Kevin Porter Jr. je dodao tri manje, Tari Eason je upisao 18, a Jabati Smith Jr. je zabilježio double-double sa 16 poena i 11 skokova.

Najbolji učinak u gostujućem timu imao je Joel Embiid sa 39 poena, uz sedam skokova, Tobias Harris je dodao 27 poena, a u svom prvom meču poslije povrede James Harden je postigao 21 poen (4/19 iz igre), uz sedam asistencija.

Hardenu je ovo bio prvi meč poslije 2. novembra.

Philadelphija je sa polovičnim učinkom poslije 24 utakmice na sedmom mjestu Istoka, a Houston je na pretposljednjem 14. mjestu Zapada sa sedam pobjeda i 17 poraza.

Pobjedu je na svom terenu zabilježio Memphis koji je bio bolji od Miamija sa 101:93.

Los Angeles Clippersi su na gostovanju pobijedili Charlotte sa 119:117, a ključni koš za trijumf postigao je Kawhi Leonard 1,4 sekunde prije kraja.

Milwaukee je u Orlandu bio bolji od istoimene ekipe sa 109:102, uz double-double učinak Yannisa Adetokunba od 34 poena i 13 skokova.

Boston je zadržao vodeće mjesto na Istoku (20/5), nakon što je na gostovanju pobijedio Toronto sa 116:110, a trijumf je na gostovanju zabilježila i Indiana koja je savladala aktuelne šampione ekipu Golden statea sa 112:104.