Tottenham ubjedljiv protiv Southamptona, pobjede Newcastlea, Bournemoutha i Leedsa

Fudbaleri Tottenhama pobjedom su počeli novu sezonu u Premiershipu, pošto su danas na svom terenu slavili protiv Southemptona sa ubjedljivih 4:1.

Southampton je poveo golom Jamesa Ward-Prowsea u 12. minutu, ali je domaći tim do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je u 21. minutu izjednačio Ryan Sessegnon, da bi prednost Tottenhamu deset minuta kasnije donio Eric Dier, na asistenciju Son Heung-Minga.

Autogolom Mohammeda Salisua u 60. minutu, Tottenham je poveo sa 3:1, a konačan rezultat postavio je Dejan Kuluševski tri minuta kasnije. Tottenham u narednom kolu očekuje derbi protiv Chelseaja na Stanford Bridgeu, dok će Southampton dočekati Leeds.

Fudbaleri Newcastlea su na svom terenu pobijedili novajliju u Premiershipu, ekipu Nottingham Foresta sa 2:0 golovima Fabijana Schara u 58. i Calluma Wilsona u 78. minutu.

Newcastle će u narednom kolu gostovati Brightonu, a Nottingham će dočekati West Ham.

Istim rezultatom, 2:0, slavio je Bournemouth na svom terenu protiv Aston Ville. Strijelci za pobjednički tim bili su Jefferson Lerme u trećem i Kieffer Moore u 80. minutu.

Ekipa Bournemoutha u drugom kolu gostuje Manchester Cityju, a Aston Villa

Novu sezonu u Premiershipu pobjedom su počeli i fudbaleri Leedsa koji su na domaćem terenu slavili protiv Wolverhamptona sa 2:1.

Danijel Podence je u šestom minutu pogodio za vodstvo Wolverhamptona, izjednačio je Rodrigo u 24, a pobjedu Leedsu donio je autogolom u 74. minutu Rayan Ait-Nouri.

Fudbaleri Leedsa će u narednom kolu gostovati Southamptonu, dok će Wolverhampton ugostiti Fulham.

sport fudbal nogomet Engleska Premiership Tottenham Hotspur Southampton Nottingham Forest Leeds Leeds United
0 19.04.2024 23:20
0 19.04.2024 20:25
0 19.04.2024 19:17