Thompson Herah istrčala najbolje vrijeme sezone u trci na 100 metara
(Izvor: EPA-EFE/Tytus Zmijewski)

Atletičarka sa Jamajke i petostruka olimpijska šampionka Elaine Thompson Herah ostvarila je danas najbolje vrijeme sezone u trci na 100 metara, na svjetskom mitingu u Kaliforniji. Thompson Herah pobijedila je u polufinalnoj trci sa vremenom od 10,89 sekundi, što je bila njena prva trka na 100 metara na otvorenom ove sezone, prenio je BBC.

Jamajčanka je odustala od finala, u kom je trijumfovala Amerikanka Twanisha Terry sa 10,77 sekundi, ali uz prekomjernu pomoć vjetra.

Gabby Thomas postavila je najbrže vrijeme sezone u trci na 200 metara. Osvajačica olimpijske bronze u ovoj disciplini pobijedila je sa 22,02 sekunde. Amerikanac Fred Kerley bio je najbrži u istoj disciplini u konkurenciji muškaraca sa 19,80 sekundi.

Svjetski šampion na 100 metara Christijan Coleman, koji se ove sezone vraća takmičenju, nakon suspenzije od 18 mjeseci zbog propuštanja tri doping testa, najavljen je da će učestvovati u trci na 200 metara, ali se nije pojavio na startu.

Elaine Thompson Herah sport atletika Kalifornija SAD Twanisha Terry Gabby Thomas Fred Kerley Christian Coleman