Tenis - Sinner pobjednik ATP Mastersa u Cincinnatiju
(Izvor: Fena/EPA)

Italijan Jannik Sinner pobjednik je ATP teniskog Mastersa u američkom Cincinnatiju s nagradnim fondom od 6,18 miliona eura. Prvi igrač svijeta osvojio je treći naslov na turnirima ATP serije masters 1000. Italijan je u finalu savladao domaćeg tenisera Francesa Tiafoea u dva seta 7:6 (4), 6:2.

Sinner je polufinalu savladao Nijemca Alexandera Zvereva 7:6 (9), 5:7, 7:6 (4), dok je Amerikanac Tiafoe bio bolji od Danca Holgera Runea sa 6:1 i 7:6 (4).

Dvadesettrogodišnji Sinner pobijedio je Tiafoea za sat i 37 minuta. Nakon osvojenog Grand Slam turnira u Melbourneu i turnira u Rotterdamu, Mastersa 1000 u Miamiju i turnira u Halleu, Italijan ima već pet trofeja ove sezone i jedini je igrač koji je ove godine osvojio dvije krune na ATP seriji Masters 1000 turnira.

Bio je to Sinnerov 15. ATP naslov u karijeri. Ialijan je ove godine jasno dao do znanja da su mu najvažnije Olimpijske igre, ali je pariški olimpijski turnir propustio zbog upale krajnika.

Sinner ide na US Open, koji počinje 26. augusta, kao veliki favorit, s više od 2000 bodova prednosti ispred broja dva u muškom tenisu, Novaka Đokovića iz Srbije.

Protiv Tiafoea, Sinner je postigao 29 winnera, uključujući 13 asova, prenosi STA.

Sinner je najmlađi prvak Cincinnatija od Andyja Murraya, koji je 2008. slavio kao 21-godišnjak.