Švicarska ponovno kobna za Srbiju
(Izvor: AA)

U izravnom dvoboju za plasman u osminu finala Svjetskog nogometnog prvenstva Švicarska je pobijedila Srbiju 3:2.

U drugom susretu skupine G Kamerun je pogotkom Vincenta Aboubakara u sudačkoj nadoknadi pobijedio Brazil 1:0, ali im to nije bilo dovoljno s obzirom na rezultat prve utakmice.

Kao i prije četiri godine na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, Brazil je u skupini sa Švicarskom i Srbijom osvojio prvo mjesto, a Švicarska se zahvaljujući pobjedi nad Brazilom također plasirala dalje.

U sudaru Švicarske i Srbije srbijanski izbornik Dragan Stojković sve karte bacio je u napad u potrazi za pobjedom koja bi ga odvela u sljedeći krug.

U takvoj igri puno prostora imali su ofenzivci Švicarske, pa je tako u 20. minuti Xherdan Shaqiri pogodio za 1:0.

Srbija se brzo vratila preko Aleksandra Mitrovića, koji je u 26. minuti glavom pogodio za 1:1, a u 35. Dušan Vlahović iskoristio je poklon švicarske obrane i doveo Srbiju u vodstvo 2:1.

Ipak, na odmor se otišlo pri rezultatu 2:2 nakon što je u 44. minuti mrežu zatresao Breel Embolo.

Srbija je loše otvorila drugo poluvrijeme i Remo Freuler je u 48. minuti postigao gol za vodstvo Švicarske 3:2.

Nakon tog pogotka Srbija je potpuno pala i nije više imala snage za novi preokret.

Brazil je natjecanje u skupini G završio sa šest bodova, koliko ih je sakupila i Švicarska, ali je zbog lošije gol-razlike osvojila drugo mjesto. Kamerun je završio kao treći sa četiri boda, a Srbija je s jednim bodom ostala na dnu ljestvice.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Južne Koreje u ponedjeljak, 5. prosinca, od 20 sati po srednjoeuropskom vremenu, a dan ranije, također od 20 sati, igraju Švicarska - Portugala.