Švicarska i Vels podijelili bodove
(Izvor: AA)

Fudbalske reprezentacije Švicarske i Velsa u meču prvog kola grupe ”A” na Evropskom prvenstvu (UEFA EURO 2020) na Olimpijskom stadionu u Bakuu danas su remizirali, rezultatom 1:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Vels je imao dobru priliku u 14. minutu, ali je šut Moorea odbranio golman Sommer.

Švicarci su u 27. minutu imali odličnu priliku preko Seferovića, ali njegov udarac odlazi pored gola. Seferović je i u 45. minutu mogao do pogotka, no još jednom je promašio te je prvo poluvrijeme završeno bez golova.

Švicarska je u 49. minutu mogla povesti, ali je golman reprezentacije Velsa sjajno zaustavio pokušaj Embola. Minutu kasnije Švicarci su poveli upravo preko Embola koji je dobro skočio nakon kornera i pogodio za 1:0.

Selekcija Velsa je u 60. minutu imala priliku. Ipak, šut Daviesa odlazi u korner. Šest minuta kasnije Embolo je sjajno pokušao, ali lopta odlazi pored gola golmana Velsa Warda.

Velšani su u 74. uspjeli izjednačiti na 1:1 nakon što je Moore sjajno skočio i pogodio.

U 85. minutu VAR je poništio gol Švicarske koji je postigao Gavranović radi ofsajda. Golman Ward je u 89. minutu briljantnom intervencijom spasio gol Velsa. Uprkos napadima Švicarske u sudijskoj nadoknadi, selekcija Velsa uspjela se odbraniti te je meč završen remijem.