Švedski državljanin pogubljen u Iranu
Švedski državljanin pogubljen je danas u Iranu, izjavila je švedska ministrica vanjskih poslova.
Osoba, čije ime nije navedeno u izjavi, uhapšena je u Iranu u junu prošle godine, a Švedska je više puta pokrenula slučaj pred iranskim zvaničnicima, navela je ministrica vanjskih poslova Maria Malmer Senergard.
- Smrtna kazna je nehumana, okrutna i nepovratna kazna. Švedska, zajedno s ostatkom EU, osuđuje njezinu primjenu u svim okolnostima - rekla je Senergard.
Pravni postupak koji je doveo do pogubljenja nije ispunjavao standarde pravičnog postupka, dodala je.
Švedsko ministarstvo vanjskih poslova nije odmah odgovorilo na zahtjev za komentar kada ga je kontaktirao Reuters.
federalna.ba/Fena
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.