Sud u Seulu osudio na sedam godina zatvora bivšu prvu damu Južne Koreje za korupciju

Sud u Seulu osudio na sedam godina zatvora bivšu prvu damu Južne Koreje za korupciju
(Izvor: EPA/JEON HEON-KYUN)

Sud u Seulu je osudio bivšu prvu damu Kim Keon Hee na sedam godina zatvora zbog primanja skupih darova u zamjenu za poslovna imenovanja i poslovne usluge.

Centralni oblasni sud u Seulu izrekao je kaznu Kim, supruzi svrgnutog bivšeg predsjednika Yoon Suk Yeola, nakon što je protiv nje podignuta optužnica za primanje mita za posredovanje.

Tim posebnog savjetnika Min Joong-kija tražio je kaznu od sedam i pol godina zatvora, tvrdeći da je bivša prva dama više puta koristila svoj službeni status za obavljanje ličnih transakcija, javila je južnokorejska novinska agencija Yonhap.

Fena/federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Južna Koreja Seoul presuda Kim Keon Hee