Stuttgart osigurao opstanak, Leipzig Ligu prvaka

Fudbaleri Stuttgarta osigurali su danas opstanak u Bundesligi pošto su u posljednjem kolu na svom terenu pobijedili Koln sa 2:1 .Saša Kalajdžić je donio vodstvo Stuttgartu u 12. minutu, nakon što je prethodno promašio penal, Anthony Modeste je izjednačio u 60. minutu, a veliku pobjedu i slavlje domaćem timu donio je Wataru Endo u 92. minutu.

Stuttgart je na kraju sezonu završio kao 15. tim lige sa 33 boda i izbjegao doigravanje, u koje će Hertha, koja je sakupila isti broj bodova.

Ekipa Herthe je danas izgubila u Dortmundu sa 2:1. Hertha je povela golom Ishaka Belfodila u 18. minutu, ali je Dortmund u nastavku preokrenuo rezultat golovima Erlinga Haalanda sa penala u 68. i Jusufe Mukokoa u 84. minutu.

Hertha će u baraž za opstanak u Bundesligi, dok je Dortmund sezonu okončao kao drugi na tabeli sa 69 bodova.

Pored Bayerna iz Minhena, Dortmunda i Bayer Leverkusena, mjesto u Ligi prvaka naredne sezone osigurao je i Leipzig, koji je u posljednjem kolu odigrao neriješeno 1:1 sa Arminijom, koja ispada iz lige. Taj važan bod je Leipzigu donio Villi Orban pogotkom u 93. minutu.

Njemački šampion Bayern iz Minhena je u posljednjem kolu odigrao 2:2 sa Wolfsburgom.

Golovima Josipa Stanišića u 17. i Roberta Lewandowskog u 40. minutu, Bayern je stigao do dva gola prednosti, da bi u posljednjem minutu prvog poluvremena Jonas Wind prvo smanjio na 2:1, a potom je Max Kruse izjednačio u 58. minutu.