Struff eliminisao Ruuda u osmini finala Monte Carla
(Izvor: Ilustracija)

Njemački teniser Jan-Lennard Struff plasirao se danas u četvrtfinale Masters turnira u Monte Carlu, pošto je pobijedio Norvežanina Casper Ruuda sa 6:1, 7:6.Trenutno 100. teniser svijeta je protiv četvrtog na ATP listi slavio nakon sat i 45 minuta igre.

Struff je prvi set dobio za manje od pola sata igre - dva puta je oduzeo servis rivalu i prepustio mu je samo jedan gem.

U drugom setu se vodila veća borba, iako je Struff mogao i mnogo ranije da završi ovaj meč.

Uz dva brejks je poveo sa 5:2, potom je propustio dvije meč lopte, prije nego što je Ruud uspio da se vrati i izjednači na 5:5. Taj dio igre je na kraju riješen u taj-brejku, koji je dobio Struff sa 8:6.

Struff će u četvrfinalu igrati protiv pobjednika ruskog duela Andrey Rublev - Karen Khachanov.