Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions off, selected
      videoprilog Đorđa Vujatovića (Federacija danas)

      Dodik primio Stevandića po povratku iz Srbije, zaprijetio oduzimanjem imovine

      Predsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić pojavio se u Banjoj Luci iako je, dok je bio na službenom putu u Srbiji, za njim raspisana potjernica. Sastao se s entiteskim predsjednikom Miloradom Dodikom, koji je rekao da će ovdje pobijediti oni koji imaju snagu da provode zakone. Naknadno je stigla informacija da je Dodik u Zvorniku zaprijetio zaposlenima koji su odbili napustiti pravosudne institucije oduzimanjem imovine.

      Stevandić se vratio u BiH: Ilegalno ili neevidentirano?

      U Banjaluci je u toku sastanak Milorada Dodika i Nenada Stevandića. Videosnimak sastanka potvrđuje da se predsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić, za kojim je raspisana centralna potjernica, vratio u BiH iz Srbije. Pitanje je kako je moguće da je ušao u BiH bez hapšenj...

      Nastavljamo započete politike. Ovako se u najkraćem može opisati sastanak Milorada Dodika i Nenada Stevandića, koji je došao u Palatu kod Dodika. Dvojac je pred kamerama samo odabranih medija govorio o trenutnoj političkoj situaciji, pravosuđu i Christianu Schmidtu.

      „Mi nastavljamo sa provođenjem zakona koje je NSRS usvojila u proteklom periodu, bez obzira na to što je od toga u Sarajevu napravljen osnov za konflikt. Treba reći da je na sceni potpuna zloupotreba Tužilaštva i Suda BiH, koji su vanustavne kategorije“, istakao je Dodik.

      „Mi smo u Sarajevu ucrtani kao mete koje se nezakonito mogu pravno progoniti, može se ubiti i može se pozivati na njihovo ubistvo, a niko neće reagovati. Nismo to dovoljno osvijetlili. Oni su izašli iz pravnog, sudskog, etičkog i moralnog“, tvrdi Stevandić

      Stevandić dodaje da je njegov boravak u Srbiji već ranije dogovoren i da je dizanje fame o njegovom odlasku bilo samo pumpanje medijske histerije. Najavljuje i nove sjednice Narodne skupštine, iako ga, kako kaže, unesrećuje činjenica da ga predstavnici opozicije ne razumiju: „Na zadnjoj sjednici kada sam rekao da ću pobiti sve njihove argumente, da su zloupotrijebili porodicu Karadžić i porodicu Koljević u smislu Ustava RS-a - sad mi treba da pustimo da neko u njihovo ime govori. Naravno da ću ja to da pobijem. Oni su od toga napravili da ja hoću njih da pobijem. To je jedan kompletna histerija“.

      S druge strane, Dodik kaže da ni u jednom zakonu nije navedeno krivično djelo zbog kojeg pokušavaju procesuirati njega i ostale zvaničnike RS-a: „Nastavljamo daljnje provođenje naših zakona. Ovdje će pobijediti oni koji imaju snage da provode zakone, a mi ćemo provoditi svoje“.

      Kako su najavili, već ovog četvrtka će nastaviti nove političke aktivnosti, ali bez otkrivanja detalja.

      federalna.ba

      Nenad Stevandić Milorad Dodik
      Denis Bećirović Željko Komšić Elmedin Konaković Željka Cvijanović Milorad Dodik Alija Kožljak instrukcije
      0 19.03.2025 19:27
      Zvornik Policijska uprava Zvornik Milorad Dodik
      0 19.03.2025 12:29
      Nenad Stevandić potjernica granična policija
      0 19.03.2025 12:08
      Mreža Milorad Dodik
      0 18.03.2025 21:32