Srbija upisala pobjedu, Hrvatska i Sjeverna Makedonija poražene
(Izvor: EPA-EFE/Mikael Fritzon)

Rukometna reprezentacija Srbije pobjedom je otvorila nastup na 28. Svjetskom prvenstvu za rukometaše savladavši selekciju Alžira rezultatom 36:27, dok je reprezentacija Hrvatske u prvom susretu poražena od Egipta sa 31:22. U trećem susretu Sjeverna Makedonija poražena je od Norveške rezultatom 39:27.

Drugog dana Svjetskog prvenstva za rukometaše, koje se održava u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. januara, odigrano je osam susreta grupne faze, a danas su debitovale i dvije reprezentacije iz regije, Srbija i Hrvatska.

Srbija već na startu dosta bolja od Alžira, što potvrđuje i rezultat 6:3 nakon sedam minuta igre, tri gola Petra Đorđića. Potom nešto organizovanija selekcija Alžira koji uspijeva smanjiti razliku na 8:7. Ipak, reprezentativci Srbije nisu izgubili koncentraciju, te su uspjeli završiti poluvrijeme s tri gola prednosti, rezultat je bio 16:13.

U nastavku još bolja partija Srbije, Alžir je na kraju potpuno deklasiran rezultatom 36:27.

Egipat je od samog početka pokazao bolju partiju u susretu protiv Hrvatske, sa vodstvom od 5:2 u osmoj minuti susreta, nakon toga tri gola u nizu za Egipat. Hrvatska ide na odmor sa zaostatkom od četiri gola za Egiptom, a rezultat je bio 16:12.

Egipat povrđuje kvalitet i drugom poluvremenu, u dva navrata dva gola u nizu, jedanput čak i tri, što Hrvatskoj nikako nije polazilo za rukom. Susret završen ubjedljivom pobjedom reprezentacije Egipta koji je slavo sa 31:22.

Među reprezentacijama iz regija težak poraz pretrpjela je Sjeverna Makedonija. Norvežani su večeras bili nezaustavljivi, a to najbolje pokazuju serije od pet, a potom i od šest pogodaka u nizu. Norveška je slavila protiv Makedonaca rezultatom 39:27.

U ostalih šest susreta, Argentina je poražena od Holandije (19:29), Maroko je poražen od Sjedinjenih Američkih Država (27:28), Bahrein i Tunis su remizirali (27:27), Njemačka je pobjedila Katar (31:27), Danska je slavila protiv Belgije (43:28).

Sutra je na rasporedu osam novih susreta Svjetskog prvenstva, a iz regije nastupaju Crna Gora i Slovenija.