Sport - D2, 31.01.2021.

Rukometna reprezentacija Danske odbranila je titulu svjetskog prvaka pobjedom u današnjem finalu nad Švedskom rezultatom 26:24. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je Španija, koja je pobijedila Francusku rezultatom 35:29.

Burno je na nogometnim terenima širom Evrope. Manchester City je ostao lider Premiershipa. Derbi Arsenala i Manchester Uniteda je završen bez golova. Bayern čvrsto drži vrh Bundeslige. Tri vodeće momčadi Serije A ostvarile su nove pobjede. Real Madrid polako gubi korak u trci za prvaka Španije.

Palmeiras je novi prvak Južne Amerike i osvajač Kupa Libertadores. Utakmica 22. kola francuskog nogometnog prvenstva između Marseillea i Rennesa, a koju su trebali odigrati sinoć, otkazana je zbog nereda koje su izazvali više desetina domaćih navijača.

Elvedina Muzaferija i Emir Lokmić osvojili su titulu prvaka BiH u slalomu. Tehnički najzahtjevnija alpska disciplina bila je na rasporedu i najboljim skijašima u okviru Svjetskog kupa. Bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev ovaj vikend nastupio u Svjetskom sankaškom kupu u Konigsseu, u disciplini sprint i zauzeo 29. mjesto u seniorskoj, te 12. mjesto u juniorskoj kategoriji.

0 28.03.2024 23:22
0 28.03.2024 20:35
0 28.03.2024 16:29
0 27.03.2024 23:22
0 27.03.2024 20:22
0 27.03.2024 17:55