Sport - D2, 30.01.2022.

Rukometna reprezentacija Švedske osvojila je večeras naslov evropskog prvaka, nakon što je u Budimpešti u finalu 15. evropskog prvenstva savladala dvostrukog uzastopnog branioca titule Španiju rezultatom 27:26. Bronzu su osvojili Danci. Rafael Nadal je prvi teniser koji je došao do 21. Grand slam naslova. U finalu Australian Opena, sa 3:2 u setovima, savladao je Danila Medvedeva. Na Afričkom nogometnom kupu u Kamerunu večeras ćemo saznati sve polufinaliste. U derbiju četvrtfinala, Egipat je eliminisao Maroko našeg Vahida Halilhodžića. Italijanka Federica Brignone i Austrijanka Cornelia Hutter podijelili su prvo mjesto na superveleslalomu voženom u Garmisch-Partenkirchenu. Elvedina Muzaferija je zauzela 38. mjesto.