Sport - D2, 29.05.2022.

Sa četiri utakmice posljednjeg 33. kola, danas će biti spuštena zavjesa na takmičenje u Premijer ligi BiH. Mlada nogometna reprezentacija BiH okupila se danas na Ilidži uoči posljednje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, dok će se sutra u Zenici okupiti seniorska reprezentacija uoči utakmica Lige nacija. Nogometaši Real Madrida pobijedili Liverpool sa 1:0 u finalu Lige prvaka u Parizu, te su tako osvojili rekordni 14. naslov prvaka Evrope u historiji. Ženska odbojkaška reprezentacija BiH porazom otvorila premijerni nastup u CEV Zlatnoj ligi. Rukometašice Gruda su po četvrti put u historiji osvojile Kup BiH. Odbojkaški klub invalida Fantomi osvojili turnir Sarajevo Open 2022. Sergio Perez u Monte Karlu stigao do prve ovosezonske pobjede.