Sport - D2, 19.06.2022.

Lana Pudar u finalu Svjetskog prvenstva u velikom bazenu u discipline 100 m delfin osvojila 8. mjesto.

Reprezentacija BiH u košarci u kolicima savladala je Grčku rezultatom 82:49 i ostvarila plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Aktualni prvak BiH, momčad Zrinjskog, priprema se za nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Za Federalnu televiziju govorio je Elvir Baljić. Cijeli razgovor sa nekadašnjim igračem slavnog Reala možete pogledati u sutrašnjem izdanju našeg magazina Sport.

Plazma Sportske igre mladih počele su ovogodišnju, 12. sezonu, u martu ove godine i do sada su obišle 31 od ukupno 45 bh. gradova, koliko je planirano za 2022. godinu.

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka, na Dijamantnoj ligi u Parizu osvojio 10. mjesto u trci na 800 m.

Poznati pobjednici teniskih London Queens ATP i Halle ATP turnira.

Druga međunarodna trka prijateljstva Goražde 5K okupila je više od 500 učesnika različitih uzrasta.

Reprezentacija BiH u karateu u svoju zemlju se vraća sa 5 osvojenih medalja na omladinskom Evropskom prvenstvu.