Sport - D2, 14.07.2021.

Nogometaši banjalučkog Borca oprostili su se od Lige prvaka. Natjecanje u Evropi nastavit će u 2. pretkolu Konferencijske lige.

Fudbalski klub Sarajevo sutra na stadionu Koševo igra revanš susret Konferencijske lige protiv ekipe Milsamija, dok Velež igra uzvratnu utakmicu protiv Coleraina iz Sjeverne Irske.

Najbolji bh. atletičar, Amel Tuka, nastupio je na mitingu Dijamantne lige u Londonu u trci na 800 metara, a utrku je završio na devetom mjestu.

Košarkaška reprezentacija BiH u kolicima savladala je Grčku sa 69:58 na Evropskom prvenstvu B divizije.

Sutra, rano ujutro po našem vremenu, u Milwaukeeju se igra četvrta utakmica velikog finala NBA lige. Odigrane su još dvije vrlo zanimljive prijateljske utakmice u okviru priprema za košarkaši turnir na Olimpijskim igrama.

Naša ženska juniorska rukometna reprezentacija izgubila je protiv reprezentacije Farski Otoci s 34:10 u 4. kolu Evropskog prvenstva B-divizije u Sjevernoj Makedoniji.