Sport - D2, 05.04.2022.

Košarkaški klub Bosna se prije tačno 43 godine vinuo na evropski tron. Čuvena generacija Studenata pobijedila je apsolutnog favorita Emerson sa 96:93 i postala prvak Evrope.

U Sarajevu danas održan žrijeb grupa nogometnog Evropskog prvenstva za kadetkinje koje će u maju ove godine biti održano u našoj zemlji.

Ženska U-16 reprezentacija BiH je danas u Trening centru NSBiH u Zenici pobijedila Sjevernu Makedoniju 2:0 u susretu prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Prve utakmice polufinala nogometnog Kupa BiH igraju se sutra.

FK Respekt iz Sarajeva osvojio 3. mjesto u kategoriji najbolji Grassroots klub od strane UEFA-e.

Prva dva duela četvtfinala Lige prvaka igraju se večeras. Na Luzu će snage odmjeriti Benfica i Liverpool. Na Etihad, Manchester Cityu stiže Atletico Madrid.

Košarkaši Univerziteta Kansas Jayhawksa novi su NCAA prvaci. U zaostalom meču 26. kola košarkaške Eurolige, Fenerbahce je savladao Bayern s 81:76.

Bh. teniseri Damir Džumhur i Mirza Bašić plasirali su se u glavni žrijeb ATP turnira u Marrakechu (Maroko).