Spezija na San Siru iznenadila Milan, Napoli bolji od Bologne
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Fudbaleri Spezije pobijedili su u gostima Milan sa 2:1, u 22. kolu italijanske Serije A.

Poveo je Milan golom Rafaela Leaa u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje i pobjedu Speziji donijeli Kevin Agudelo golom u 64. i Emmanuel Gyasi golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Spezija je upisala šestu pobjedu u prvenstvu i sa 22 boda zauzima 14. poziciju. Milan je drugi sa 48 bodova, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera.

U narednom kolu, Milan će dočekati Juventus, dok će Spezija ugostiti Sampdoriju.

U istom terminu, Napoli je u gostima pobijedio Bolognu sa 2:0.

Dvostruki strijelac za Napoli bio je Hirving Lozano u 20. i 47. minutu.

Napoli je zabilježio 14. pobjedu u prvenstvu i sa 46 bodova zauzima treće mjesto, a Bologna je 13. sa 27 poena.

U sljedećem kolu Napoli će dočekati Salernitanu, dok će Bologna gostovati Veroni.