Sparsi izgubili od Vojvodine u prvom meču polufinala kvalifikacija za ABA ligu 2
(Izvor: Fena/Harun Muminović)

Košarkaši Sparsa izgubili su od Vojvodine u prvom meču polufinala kvalifikacija za regionalnu ABA ligu 2.

Susret odigran u dvorani “Goran Čengić” u Sarajevu pripao je gostima iz Novog Sada rezultatom 97:81. Vojvodina je ovom pobjedom došla na korak do plasmana u finale kvalifikacija, gdje će igrati protiv boljeg iz dvomeča između sarajevske Bosne i ljubljanske Ilirije.

Današnji meč je počeo veoma lose za Sparse, koji su nakon prvih deset minuta igre gubili sa 24:12. Druga četvrtina donijela je bolju igru domaćih košarkaša koji u jednom trenutku uspjevaju povesti s dva razlike (27:25).

Serija Sparsa ipak nije trajala dovoljno dugo. Vojvodina ponovo preuzima inicijativu i zahvaljujući dobroj dobrani i odličnim kretnjama u napadu do kraja poluvremena dolazi do deset poena razlike (49:39).

Treća četvrtina donosi ponovo mnogo bolju igru sarajevskog tima koji je u tim trenucima igao mnogo bolje od protivnika i na krilima raspoloženih Mitrovića i Moorea “topio” prednost Vojvodine.

Osam minuta do kraja meča Vojvodina je imala četiri poena prednosti i izgledalo je da Sparsi mogu doći do preokreta i pobjede, ali ekipa iz Srbije ne dozvoljava takav rasplet meča. Vojvodina je u posljednjim minutama meča otišla na nedostižnih 13 poena razlike i već tada je bilo jasno da preokreta neće biti.

Sparse su u ovom meču predvodili Mitrović s 23 i Moore s 22 poena, dok je u timu vojvodine najefikasniji bio JUohnson sa 21 poenom.

Revanš je na rasporedu u ponedjeljak, 25. septembra, u Novom Sadu.