Španci savladali Italijane i osigurali osminu finala
(Izvor: AA)

Nogometna reprezentacija Španije pobijedila je selekciju Italije sa 1:0, u susretu drugog kola B-grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Pobjednika susreta odigranog u Gelsenkirchenu riješio je autogol Calafiorija u 55. minuti. Drugom pobjedom Španci su osigurali prvo mjesto u grupi i plasman u osminu finala kolo prije kraja grupne faze.

Reprezentativci Španije dominirali su tokom cijelog susreta i pravo je čudo što pobjeda nije ubjedljivija, a najzaslužniji za to je golman Italije Donnarumma koji je imao nekoliko odličnih intervencija.

S druge strane, aktuelni evropski prvaci potpuno su razočarali s obzirom na to da su se većim dijelom susreta uglavnom branili, a u 90 minuta uputili su samo jedan šut u okvir gola.

Italijani su ostali na drugom mjestu sa tri boda i za plasman u nokaut fazu borit će se sa selekcijom Hrvatske. Hrvatska je u prvom meču u ovoj grupi odigrala neriješeno 2:2 s Albanijom i to joj je jedini bod nakon dva odigrana kola, pa će za dalji plasman morati da pobijedi aktuelne prvake Evrope.

Albanci također imaju šansu za osminu finala, za što će im biti potrebna pobjeda nad Špancima.

Susreti trećeg kola u ovoj grupi igraju se 24. juna od 21 sat.