Sonego bolji od Thiema za drugo kolo Miamija
(Izvor: Ilustracija/sportskeeda)

Italijanski teniser Lorenzo Sonego prekinuo je niz od šest poraza na Masters turnirima, pošto je prošle noći u prvom kolu Miamija pobijedio Austrijanca Dominica Thiema sa 7:6(7), 6:2.Nakon neizvjesnog prvog seta, koji je riješen u Tie- Breaku, trenutno 59. teniser svijeta je drugi set počeo sa dva breaka i vođstvom od 4:0 što mu je na kraju bilo dovoljno za trijumf protiv bivšeg trećeg igrača svijeta.

Thiem je ovim porazom nastavio sa lošim rezultatima u 2023. godini, pošto je u osam odigranih mečeva upisao samo jednu pobjedu, protiv Alexa Molcana u prvom kolu Buenos Airesu.

Sonego će u narednom kolu Miamija igrati protiv Britanca Dan Evansa.

Australijanac Thanasi Kokkinakis je spasio tri meč lopte u Tie- Breaku trećeg seta i na kraju slavio protiv Belgijanca Zizou Bergsa sa 4:6, 6:3, 7:6. Rival Kokkinakis, koji je na turnir ušao kao "laki luzer", u drugom kolu biće Poljak Hubert Hurkacz.

Dalje je prošao i Argentinac Tomás Martín Etcheverry koji je slavio protiv Rusa Pavela Kotova sa 6:2, 6:2. On će u narednoj rundi takmičenja igrati protiv još jednog Rusa, Karena Khachanova.