Sloga prekinula niz pobjeda Željezničara i odnijela bod sa Grbavice

Fudbaleri Željezničara i Sloge odigrali su večeras na Grbavici neriješeno 1:1, u susretu petog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Sloga je tako prekinula niz od tri pobjede Željezničara i odnijela bod sa Grbavice.

Gosti iz Doboja su nakon prvih 45 minuta imali prednost s obzirom na to da su u 20. minut došli u vodstvo autogolom Odinake.

Željezničar je izjednačio u 61. minuti preko Krpića, koji je dobro reagirao na centaršut Mirčevskog i glavom pogodio za 1:1.

Nakon postignutog gola Željezničar je nastavio s napadima, dok su gosti bili u podređenom položaju, koristeći svaku priliku da "ukradu" koju minute. Jedna takva situacija izazvala je revolt navijača na istočnoj tribini koji su počeli ubacivati predmete na teren zbog čega je utakmica bila prekinuta nekoliko minuta.

U nastavku je Željezničar imao nekoliko prilika, a u sudijskoj nadonadi je postigao i pogodak koji je poništen zbog igranja rukom Krpića, što je potvrđeno i pregledom VAR-a.

Željezničar nakon pet kola ima deset bodova, dok je Sloga dosad odigrala tri meča u kojima je osvojila svega dva boda.