Sloboda pobijedila Sarajevo

Fudbaleri tuzlanske Slobode u 17. kolu Premijer lige BiH savladali su Sarajevo na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 2:0 (1:0).

Za Slobodu je ova utakmica bila od velike važnosti dok je Sarajevo nastojalo da produži pozitivan niz rezultata.

U početnom odmjeravanju snaga Sloboda je imala blažu terensku inicijativu, a gol za vodstvo u 11. minuti postigao je Eldar Mehmedović. Odbrana Sarajeva bila je poprilično konfuzna, Mehmedović je nakon odbijene lopte zatresao mrežu. Gosti su signalizirali ofsajd, ali je glavni sudac pokazao na centar.

Stojan Vranješ je zaprijetio u 16. minuti, a gosti su tek u 38. minuti utakmice preko Muse pokušalo ozbiljnije ugroziti gol Slobode.

Najbolja prilika za goste u prvom dijelu dogodila se u 41. minuti kada je Đokanović pogodio lijevu stativu Bukvićevog gola. Imao je u 45. minuti priliku i Čataković, ali je Bukvić zaustavio njegov šut.

U nastavku je Sloboda u 49. minuti zaprijetila preko Vranješa.

Sve do finiša Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika. Pobjedu za Slobodu  u 88. minutu ovjerio je Tarik Kapetanović.

Sarajevo je do kraja pokušalo doći do gola, imalo nekoliko ubačaja iz kornera, ali se mreža Bukvića nije zatresla.

Sloboda sada ima 16 bodova i ostaje u utrci za opstanak u Premijer ligi BiH. Sarajevo je ostalo na 25 osvojenih bodova.