videoprilog Borisa Bilića (Dnevnik 2 - Sport)

Široki Brijeg savladao Mladost, Tuzla City bolja od Slobode

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola Premijer nogometne lige BiH. Za razliku od jučerašnjeg dana, danas su uspješnije bile gostujuće ekipe.

Široki Brijeg je sa 1:0 savladao Mladost u Doboju kod Kaknja dok je u tuzlanskom gradskom derbiju Tuzla City bila bolja od Slobode 2:0.

Na Tušnju je Tuzla City ostvarila devetu pobjedu u sezoni, porazivši Slobodu 2:0 u debiju Husrefa Musemića na klupi. Već u petoj minuti jedanaesterac za Tuzlu City nakon neopreznosti Kurtalića. Igrač na kojem je napravljen prekršaj, Brkić je šutirao, ali je Golubović odbranio. Sloboda je nakon penala krenula odlučnije prema golu gostiju, ali je prvo poluvrijeme završeno bez golova. U 48. minuti Brkić se iskupio za promašaj s bijele tačke, te je pogodio za 0:1. U 61. minuti Brkić je ubacio iz ugla, a
Rustemović pogodio za konačnih 0:2. U 21. kolu Tuzla City dočekuje
Željezničar, a Sloboda igra u gostima protiv Olimpika.

Mladost je dočekala Široki Brijeg, te je kapitulirala u posljednjim trenucima utakmice. Jurilj je pogodio sa bijele tačke, a prethodno ga je u šesnaestercu srušio Šabanović, koji je dobio drugi žuti karton. Ekipi Širokog je ovo 11. pobjeda u sezoni, te su preskočili Željezničar na tabeli i imaju bod više. Mladost je na drugoj strani ubilježila 13. poraz. U 21. kolu Široki igra u gostima protiv Krupe, dok će Mladost u Bijeljinu na susret protiv Radnika.

Posljednji meč ovog kola ovog ponedjeljka od 17:30 igraju Željezničar i Sarajevo.