Sheffield bio na korak od prve pobjede, ali ipak osvojio samo bod protiv Brightona

Fudbaleri Brigthona i Sheffielda igrali su danas neriješeno 1:1, u utakmici 14. kola Premiershipa Engleske.

Sheffield je bio na korak od prve pobjede u sezoni, ali je u finišu utakmice ipak ostao sa igračem manje.

Posao gostima je bio otežan pošto je John Lundstram isključen u timu Sheffielda već u 40. minutu.

Ipak, Sheffield je u 63. minutu poveo, a strijelac je bio rezervista Jayden Bogle.

Danny Welbeck je u 87. minutu spriječio iznenađenje i donio je izjednačenje i bod Brightonu.

Brighton je 16. na tabeli sa 12 bodova.

Sheffield ima samo dva boda i ubjedljivo je posljednji na tabeli fudbalskog prvenstva Engleske.