Selektor Njemačke razočaran porazom od Japana: Pod pritiskom smo za prolaz dalje
(Izvor: EPA-EFE/Friedemann Vogel)

Selektor fudbalske reprezentacije Njemačke Hansi Flick izjavio je danas da je razočaran porazom od Japana na Svjetskom prvenstvu u Kataru i dodao da su zbog toga pod pritiskom za prolazak u osminu finala tog prvenstva.

"Bili smo na dobrom putu, zaslužili smo da vodimo na poluvremenu. Nismo rizikovali, Japanci su bili konkretniji, a mi smo pravili greške koje ne bi trebalo da se dešavaju", rekao je Flick novinarima nakon utakmice.

On je kazao da će morati da potraže sreću u utakmici drugog kola grupe E, gdje će se u nedjelju sastati sa reprezentacijom Španije.

Kapiten Nemačke Ilkay Gundogan kazao je da reprezentacija nije igrala loše, ali da nije bila dovoljno ubjedljiva, dodajući da su imali osjećaj "da nisu svi željeli loptu".

"Previše lako primamo golove, pogotovo drugi. Ne znam da li je bilo lakše postići bilo koji drugi gol na Svjetskom prvenstvu", rekao je Gundogan.

Reprezentacija Japana pobijedila je danas u Dohi reprezentaciju Njemačke u meču prvog kola grupe E na Svjetskom prvenstvu.

Njemačka je vodila 1:0 na poluvremenu, gol je postigao kapiten Gundogan, ali je Japan preokrenuo u golovima Doana i Asana u drugom poluvremenu utakmice.

Njemačka Japan Svjetsko prvenstvo 2022. Katar Svjetsko prvenstvo 2022. Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. fudbal