Sarajevski Čarobnjak rasprodao Koševo

videoprilog Umihane Šahić (Dnevnik 2)

Dino Merlin rasprodao je Koševo. Unatoč hladnom i kišnom vremenu, na platou Skenderija, te ispred Magaze na Baščaršiji i BKC-a, tisuće građana čekali su svoje ulaznice. I, kažu, nije bio problem, jer koncert Čarabnjaka u Sarajevu čekaju već 11 godina.

U vremenu eksponencijalnog prezasićenja, malo šta, i rijetko ko zna i može okupiti mnoštvo ljudi na istom mjestu. Ipak, u Sarajevu, već drugi dan, svi putevi vode ka istom pravcu - Sredinom.

„Još od 2015. godine imam želju da dođem na Koševo. Najdraža pjesma mi je Sredinom, jer sam bio dosta puta vani i ta pjesma me je održala.“

Vrijeme u kojem se i dalje još uče slovo po slovo, riječ po riječ, kako je to Merlin otpjevao. No, čini se da nikada kao sada za sreću, zaista, nisu bili potrebniji mišići.

„Moj vokabular je mali da opišem šta ustvari znači spektakl.“

„Došao sam jutros oko pola 10. Vrijedi čekati, 11 godina nije bio tu, vrijedi sačekati do kraja.“

Merlin silazi u grad i to nakon 11 godina. Grad je ovo u kojem, uprkos tome što su i dalje vremena kokuzna, za emociju i pjesmu - novac se ne štedi. Grad u kojem se mnogi junaci, vizionari, pa i oni koji prkose beznađu, i dalje nadaju svom daru. Ipak, Sarajevo nastavlja privlačiti i imati neukrotivi sjaj koji odbija da izblijedi, ma gdje bio.

„Ja sam došao iz Rijeke, čekam već dva dana. Jučer sam čekao od 1 do 9 navečer, a danas od 7 ujutro.“

„Valjda ćemo doći na red sad da kupimo karte. Došla sam u 8 i 15.“

„Došla sam u 10 i 15. Bila sam jučer i danas sam opet došla. Očekujem spektakl.“

Dino Merlin je još jednom pokazao da je Sarajevo itekako tamo gdje je nekad i bilo. Neumorno, pomalo luckasto i hrabro.

federalna.ba

Dino Merlin raprodane karte Koševo