Sarajevo i Željezničar remizirali u vječitom gradskom derbiju

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u 146. sarajevskom derbiju koji je odigran večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase - Koševo".

Atmosfera je bila uzavrela, a meč su obilježile bakljade domaćih i gostujućih navijača i prekidi zbog pirotehnike.

Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme, a gostu Željezničaru drugo. Bordo tim je poveo u 11. minuti susreta golom Asmira Suljića. Do kraja prvog poluvremena su fudbaleri Sarajeva pogodili prečku i stativu.

U nastavku drugog poluvremena Edin Cocalić remizirao je za klub sa Grbavice nakon prekida u 66. minuti meča.

Dva gradska rivala su ove sezone već odigrala dva derbija i oba su završena istim rezultatom 2:0.

Prvo je Sarajevo na Koševu slavilo u septembru prošle godine, a Željo im uzvratio u martu na Grbavici.

Nijedan od sarajevskih rivala ove sezone nije među tri najbolje ekipe na premijerligaškoj tabeli. Sarajevo je trenutno na četvrtom mjestu s 43 boda, dok je Željezničar peti sa 39 bodova.