Derbi na Koševu okončan podjelom bodova

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara podijelili su bodove u vječitom derbiju odigranom na stadionu "Asim Ferhatović Hase", u okviru 8. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Susret je okončan rezultatom 1:1.

Već od samog početka, utakmica je bila puna uzbuđenja. U trećoj minuti, Željezničar je imao dvije velike prilike u jednom napadu. Naime, Sulejman Krpić je najprije pogodio prečku, a potom je pokušaj Boljevića izbacio defanzivac Beganović.

Par minuta kasnije veliku šansu imalo je i Sarajevo nakon što je Guliashvili nakon greške Cavnića izašao sam pred golmana Muftića, ali čuvar mreže gostiju brani njegov udarac.

U 12. minuti, Željezničar je postigao gol preko Markovića, ali je on poništen zbog ofsajda Boljevića. Igra se nastavila dinamično, a u 15. minuti Šabić je ponovo zaprijetio odbrani Sarajeva, ubacivši loptu za Krpića, koji je izblokiran.

Jović je u 35. minuti pokušao udarcem glavom, no Muftić je bio na mjestu. VAR tehnologija bila je uključena u 33. minuti, ali je nakon provjere odlučeno da nema penala za domaće.

U završnici prvog poluvremena, akcija Željezničara rezultirala je golom Boljevića, koji je iskoristio odličnu asistenciju Amera Hiroša.

U drugom poluvremenu Sarajevo je u potpunosti preuzelo kontrolu nad susretom. Igrači "bordo" tima nizali su prilike pred Muftićevim golom, koji je u nekoliko navrata spasio svoj gol odličnim intervencijama.

Sarajevo je već u prvim minutama drugog poluvremena propustilo dvije velike prilike. Nakon velike greške Galića, Oliveiru nije iskoristio situaciju jedan na jedan s Muftićem, a već u sljedećem napadu Kyeremeh je šutirao pored gola.

U 59. minutu Muftić je odbranio udarac Mehmedovića, ali "bordo" tim dolazi do izjednačenja već u narednom napadu kada je Soldo pogodio za poravnanje.

Sarajevo je nastavilo napadati u želji da dođe do punog plijena. Kyeremeh je ponovo dobro gađao, međutim lopta ponovo prolazi nedaleko od Muftićeve lijeve stative.

U nastavku susreta velike prilike imali su Mustafić, čiji udarac iz odlične situacije brani Mustafić, a potom je golman gostiju ponovo odbranio udarac Kyeremeha. Posljednju šansu za Sarajevo propustio je Beganović, čiji udarac glavom odlazi iznad prečke gostujućeg tima.

Sarajevo s osvojenim bodom ostaje na prvom mjestu ligaške tabele, dok je Željezničar četvrti s tri boda manje.

U ostalim utakmicama tokom dana Borac je prekinuo seriju od dva uzastopna neuspjeha, savladavši Posušje 2:0. Istim rezultatom, Igman je na gostovanju u Doboju bio bolji od Sloge i tako u Konjic odnosi važna 3 boda. Nakon ovog poraza, trener Sloge Vlado Jagodić dobio je otkaz.