Sarajevo i Igman remizirali na Koševu

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli pobijediti niti u četvrtoj utakmici proljetnog dijela sezone, odigravši na Koševu u utakmici 22. kola Wwin lige BiH 2:2 sa Igmanom iz Konjica, ekipom koja se prije današnjeg kola nalazila u zoni ispadanja.

Sarajevo je drugi dio prvenstva započelo sa tri vezana poraza, a posebno je bolan bio poraz 3:0 u prošlom kolu od gradskog rivala Željezničara, te je pred ovaj meč bilo na petom mjestu sa 33 boda, dok je Igman bio u zoni ispadanja sa 22 boda.

Sarajevo je u prvom poluvremenu propustilo veliki broj šansi, a najbliže golu su bili u 40. minuti kada je Radović pogodio stativu. Svoju šansu u prvom poluvremenu imao je i Igman preko Janketića u 25. minutu, ali je lopta nakon njegovog šuta za malo otišla pored gola.

Pravi šok za domaće uslijedio je u drugom poluvremenu, tačnije u 71. minutu kada je nakon duela Janketića i Aničića sudija Gigović pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator je bio Ramić za vodstvo Igmana od 0:1.

Da stvari po domaće budu još gore pobrinuo se Hebibović koji je u 79. minutu udvostručio vodstvo Igmana. Janketić je pokrenuo kontranapad, a Hebibović se sjurio ka golu i zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Onda je u finišu susreta uslijedila prava drama. Najprije je u 85. minuti Čataković smanjio na 1:2  kada se našao na pravom mjestu nakon što je golman gostiju odbranio udarac Buljubašića.

Samo minut kasnije Sarajevo dolazi do poravnjanja preko Hasića, nakon što je gostujućeg golmana uhvatio na "krivoj nozi".

Sudija Gigović je produžio utakmicu za šest minuta, ali promjene rezultata više nije bilo iako je veliku šansu za potpuni preokret Sarajeva propustio Oliveira. U sudijskoj nadoknadi crveni karton je zbog prigovora dobio Igrač Igmana Velić koji se zagrijavao pored aut linije.

Susret je igran pred praznim tribinama zbog kazne za izgrede navijača tima sa Koševa.

Inače, u dvije današnje prethodne utakmice Dobojska Sloga je slavila na hgostovanju kod Širokog Brijega u Čitliuku sa 1:0, dok su GOŠK i Posuške remizirali u Gabeli sa 1:1.