Sarajevo bez poraza i nakon gostovanja kod Veleža
(Izvor: Fena)

U derbiju 16. kola nogometne Premijer lige BiH Velež i Sarajevo odigrali su u Mostaru utakmicu bez golova.

Gostujući nogometaši kontrolirali su igru većim dijelom prvog poluvremena, stvorili su nekoliko izglednih situacija pred golom Veleža, a dvije najveće propustili su Haris Handžić i Matthias Fanimo.

U 35. minuti Benjamin Tatar svojim pasom iz igre je izbacio kompletnu Veležovu obranu, a Handžić je u situaciji jedan na jedan s domaćim vratarem s desetak metara pogodio vratnicu.

U pretposljednjoj minuti prvog poluvremena, nakon udarca iz kuta, Fanimo je šutirao i pogodio gredu.

I u nastavku gledali smo otprilike isti omjer snaga sve do 64. minute kada je isključen Tatar. Nogometaš Sarajeva je u svega dvije minute napravio dva prekršaja za dva žuta kartona te je prije vremena završio utakmicu.

Nakon Tatarovog isključena Velež je došao do daha, preuzeo posjed lopte, ali do kraja utakmice ni na jednoj strani nismo više vidjeli ozbiljniju priliku.

Ranije danas, fudbaleri Olimpika pobijedili su Tuzla City sa 3:2. U drugoj utakmici 16. kola Sloboda i Zrinjski na Tušnju su odigrali bez golova.

Olimpik nakon preokreta savladao Tuzla City, remi Slobode i Zrinjskog

Fudbaleri Olimpika pobijedili su Tuzla City sa 3:2 u 16. kolu Premijer lige BiH. Sarajevski tim danas je na Otoci uspio upisati tek treći trijumf u sezni, savaldavši Tuzla City nakon velikog preokreta. Gosti iz Simin Hana dva puta su imala prednost. U vodstvo su došli već u 3. minuti g...

U posljednjoj subotnjoj utakmici Borac i Široki Brijeg odigrali su 1:1.

U prvoj utakmici ovog kola u petak je Željezničar u gostima pobijedio Mladost sa 4:0.

U posljednjem meču ovog kola u nedjelju se sastaju Radnik i Krupa.