Sampdoria prekinula niz Intera
(Izvor: EPA-EFE/SIMONE ARVEDA)

Fudbaleri Sampdorije pobijedili su danas Inter sa 2:1, u 16. kolu Serije A.

Inter je imao priliku da povede već u 12. minutu, ali Alexis Sanchez nije iskoristio penal.

Sampdoria je golove dala do poluvremena, a strijelci su bili Antonio Candreva iz penala i Balde Keita.  Za Inter je strijelac bio Stefan de Vrij.

Sampdoria ima 20 bodova i zauzima 11. mjesto na tabeli fudbalskog prvenstva Italije.

Inter je ostao na drugom mjestu sa 36 bodova, a na tri zaostatka mu je prišla Roma, koja je sa 3:1 pobijedila posljednjeplasirani Crotone u gostima.

Isti broj bodova kao i petoplasirani Napoli, 28, ali iz 15 utakmica, ima Atalanta, koja je ubjedljivo sa 3:0 pobijedila Parmu.

Fiorentina je izgubila od Lazija sa 2:1, Sassuolo je sa 2:1 pobijedio Genovu, Torino je sa 1:0 slavio protiv Verone, dok su Bologna i Udinese igrali neriješeno 2:2.