Sainz na Silverstoneu ostvario prvu pobjedu u karijeri
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA)

Vozač Ferrarija Carlos Sainz pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije, koja je vožena na stazi Silverstoneu. Španski vozač je tako upisao svoju prvu pobjedu u karijeri, dok je drugo mjesto pripalo vozaču Red Bulla Sergiju Perezu.

Na pobjednički podijum se popeo i domaći vozač, sedmostruki svjetski šampion Lewis Hamilton (Mercedes).

Četvrti je kroz cilj prošao Charles Leclerc iz Ferrarija, peti je Fernando Alonso iz Alpina, dok je šesti završio Lando Norris iz McLarena.

Aktuelni svjetski šampion Max Verstappen iz Red Bulla prošao je kroz cilj kao sedmi, a prve bodove u karijeri osvojio je Mick Schumacheriz Haasa.

Bodove su osvojili i Sebastian Vettel (Aston Martin) i Kevin Magnussen (Haas).

Trku je obilježio incident u prvom krugu, posle kojeg je u medicinski centar prevezen vozač Alfa Romea Zhou Guanyu.

Nakon incidenta trka je prekinuta i nastavljena je poslije gotovo sat vremena pauze.

U generalnom plasmanu vodi Verstappen sa 181 bodom, drugi je Perez sa 147, a treći Leclerc sa 138 bodova.

Trkačkom vikendu na stazi Silverstone prisustvovalo je oko 400.000 gledalaca.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 vozi se za sedam dana za Veliku nagradu Austrije.