Rumunija savladala reprezentaciju BiH sa 4:1
(Izvor: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

U utakmici šestog kola UEFA B Lige nacija Rumunija je savladala fudbalsku ”A” reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Susret na stadionu Giulesti u Bukureštu završen je rezultatom 4:1.

Dennis Man je poveo za Rumune u 38. minuti, a George Puscas u 73. minuti bio strijelac za 2:0. Edin Džeko je u 77. minuti smanjio razliku, ali Andrei Ratiu u 79. pogađa mrežu ”Zmajeva”. George Puscas postigao je novi pogodak u 86. minuti.

U prethodnom susretu u okviru ovog ciklusa UEFA Lige nacija odigranom na Bilinom polju u Zenici 7. juna ove godine ”Zmajevi” su slavili rezultatom 1:0 golom Smaila Prevljaka u 68. minuti.

Na tabeli grupe B3 UEFA Lige nacija Bosna i Hercegovina je na prvom mjestu sa 11 bodova.

Finska je na drugom mjestu sa osam bodova, dok Crna Gora i Rumunija imaju po sedam.