Rukometno EP: Francuska bolja od Hrvatske

Rukometaši Francuske upisali su novu pobjedu na Europskom rukometnom prvenstvu svladavši u susretu drugog kruga Hrvatsku rezultatom 34:32 (18:18).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Francuzi su u 45. minuti došli do najveće prednosti na utakmici plus četiri (26:22).

Hrvatska je do kraja utakmice uspjela u nekoliko navrata doći na gol razlike, ali u napetoj završnici Francuska je obranila prednost i došla do pobjede.

Dika Mem sa 6 i Nikola Karabatić 5 golova bili su najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi, dok je u hrvatskim redovima Zvonimir Srna protivničku mrežu tresao pet puta.

U prvoj utakmici današnjeg programa Austrija je svladala Mađarsku rezultatom 30:29, a kasnije večeras sastaju se domaćin Njemačka i Island.