Rukometaši Slobode ubjedljivo pobijedili Izviđač iz Ljubuškog

U derbi susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rukometaši tuzlanske Slobode ubjedljivo su savladali Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 30:21 (12:11).

Bio je ovo susret pobjednika Kupa BiH i prvaka BiH u prošloj sezoni i utakmica koja će najvjerovatnije odrediti viceprvaka u aktuelnoj sezoni Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, a Tuzlaci su sa minimalnom prednošću od 12:11 otišli na odmor.

U nastavku kao da su na parket izašle druge ekipe. Sloboda je igrala kao u transu, a Izviđač nije imao odgovor na efektnu i atraktivnu igru Tuzlaka koji su drugo poluvrijeme riješili u svoju korist 18:10.

U redovima Slobode briljirali su Mario Pavlak sa 9, Anes Bečić sa 6 i kapiten Emir Suhonjić sa 5 postignutih golova.

Kod Izviđača bolji od ostalih su bili Mladen Bošković, Ivano Pavlović i Diano Ćeško sa po 5 postignutih golova.

Sloboda se s novom pobjedom učvrstila na drugoj poziciji sa 24 osvojena boda, dok je Izviđač na četvrtoj poziciji i ima 19 bodova.